172 британски компании с клонове в Германия заради Брекзит

172 британски компании с клонове в Германия заради Брекзит

172 британски компании са направили сериозни стъпки за създаване на свои германски подразделения тази година. Това е с три пъти повече спрямо 2015 г., когато все още не беше проведен референдумът за Брекзит, сочат данни на германската агенция за насърчаване на инвестициите, цитирана от Ройтерс.

Увеличаването на клоновете в Германия е свързано с опасенията, че Брекзит ще наруши достъпа до пазара. Според анализатори се увеличава вероятността за хаотичен Брекзит, поради което бизнесът се готви  за най-лошите сценарии.

За сравнение през 2015 г. само 50 британски компании са отправили сериозни запитвания. През 2016 броят им е 77, а през 2017 –  111. През 2018 пожелалите безпрепятствен достъп до европейския пазар след Брекзит британски компании са вече 152.

Категории Акцент-2, ПланетаЕтикети , , ,

Автор: Редакция "Трансмедия"

Bio