Ястребът Борисов се опитва от вчера да се превърна във врабче, но нещо не му се получава. БСП е против превръщането на Черно море в плацдарм.
Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова във връзка с решението за засилено присъствие на сили на НАТО в Черноморския басейн след заседание на Изпълнителното бюро.
България е член на ЕС и НАТО и ние не подлагаме под никакво съмнение този факт, но сме против България и Черно море да бъдат използвани като плацдарм за военни действия, обясни Нинова.
В централата на партията постъпват десетки сигнали за опорочени процедури при санирането на сгради. Обобщаваме ги и ще сезираме главния прокурор, обяви кандидатът за депутат в 23 МИР Жельо Бойчев. Той обясни, че БСП ще поиска прокуратурата да разследва всичко от сключването на договорите до обезпечаването на средствата от правителството.